Nauka gry na gitarze

Grupa wiekowa uczniów obejmuje osoby od 10 lat wzwyż, a także serdecznie zaprasza osoby w dojrzałym wieku. Michał może poszczycić się sukcesami w nauczaniu muzyki nawet chirurgom i prawnikom. Jeśli chodzi o najmłodszych, zdaniem Michała, próby zmuszania ośmioletniego dziecka do nauki akordów na gitarze są mało skuteczne, z wyjątkiem sytuacji, gdy mamy do czynienia z wyjątkowo zdolnymi i zmotywowanymi uczniami.

Do tej pory Michał prowadził swoje zajęcia w Gdyni, w największej placówce muzycznej tego typu. Teraz serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do Sopotu, do przestrzeni Ramtamtam. Tu muzyka jest nie tylko nauką, ale również pasją, którą chętnie dzieli się z uczniami.

Michał Kusz, ur. w 1973 roku w Gdyni gitarzysta, nauczyciel, muzyk sesyjny. Od 1992 związany z grupą Bielizna i alternatywną sceną Trójmiejską. Jako muzyk współpracował z Leszkiem Możdzerem, czego efektem był udział w musicalach: Hair (prapremiera w 1999), Jesus Christ Superstar (premiera w 2000), Sen nocy letniej (premiera w 2001) w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W 2003 był gitarzystą w grupie Tomasza Łosowskiego, z którą nagrał płytę C.V. W 2004 jako gitarzysta wystąpił na płycie Leszka Możdżera Pub 700. Grał z zespołami takimi jak Apteka, Ikenga Drummers, Bielizna i Maria Ka. Ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak Stanisław Sojka, Antoni Gralak, Sławek Jaskułke czy Irek Wojtczak. Od 20 lat jako absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w klasie gitary klasycznej, prowadzi działalność dydaktyczną w Trójmieście, łącząc wiedzę teoretyczna z pasją do muzyki gitarowej wykonywanej współcześnie. W nauce kładzie nacisk na swobodne poruszanie się po gryfie, budowanie akordów i skal oraz prace prawej ręki determinującej rytmikę, traktując technikę i świadomość tego co i dlaczego się gra jako bazę. Stawia na indywidualizm ucznia. Całość ma spiąć się w umiejętność improwizacji, tworzenie własnych kompozycji i swobodną bądź wierną interpretacje ulubionych utworów.