The Creative Act: A Way of Being

Rick Rubin znany jest na całym świecie jako ikona produkcji muzycznej. Urodził się w Long Beach, Kalifornia 10 marca 1963 roku. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął studiując na Uniwersytecie Nowojorskim. To tam spotkał przyszłego wspólnika, Russella Simmonsa, z którym założył Def Jam Recordings, wytwórnię płytową, która zrewolucjonizowała muzykę hip-hopową i rapową.

Rick Rubin odegrał kluczową rolę w tworzeniu sukcesu tej wytwórni. Współpracował z artystami, takimi jak Run-D.M.C., LL Cool J, Beastie Boys i Public Enemy, pomagając im osiągnąć status gwiazd i kształtując rozwijającą się kulturę hip-hopową.

Rick Rubin połączył swoje zainteresowanie dźwiękiem i muzyką z talentem producenckim, tworząc kariery licznych znanych artystów. Jego wszechstronność i zdolność do wydobywania emocji z muzyki uczyniły go jednym z najbardziej poszukiwanych producentów. W 2007 roku magazyn Time umieścił go na liście 100 Najbardziej Wpływowych Osób Świata

Swoje wyjątkowe podejście do życia i twórczości opisuje w wydanej w tym roku książce „The Creative Act: A Way of Being”.